Dzień Strażaka

Dzisiaj, 4 maja 2021r. w naszej grupie poznawaliśmy zawód "strażaka" i przygotowaliśmy życzenia z okazji Dnia Strażaka, dla naszych dzielnych strażaków z Widuchowej i okolic.

Dzieci, a szczególnie chłopcy, były bardzo zaiteresowane tym, czym zajmują się strażacy, jakim sprzętem pracują i do jakich akcji jeżdżą. Dzieci zobaczyły na filmie jak strażacy ratują ludzi i mienie. Zwykle, każdy mały chłopiec "chciałby zostać strażakiem" i nasi chłopcy również składali takie deklaracje.Przedszkolaki przygtowały przepiękną laurkę z życzeniami, wystąpiły w pozdrowieniach "video" oraz kolorowały przestrzenne wozy strażackie. Z uwagi na panującą pandemię, życzenia i laurki przesłano strażakom drogą internetową, choć zwykle, w takim dniu, odbywaliśmy wycieczkę do Remizy  Strażakiej.