Zdalne nauczanie "Co słychać na wsi?".

W mienionym tygodniu, dzieci z grupy "Biedronek" w ramach zdalnego nauczania poszerzały wiedzę przyrodniczą, widzę o otaczającym świecie pt. "Co słychać na wsi?".

Z uwagi na specyfikę zajęć zdalnych, ogromną porcję wiedzy, dzieci uzyskały z filmów edukacyjnych oraz prezentacji multimedialnych dostępnych w źródłach internetowych. Każdego dnia  towarzyszyły dzieciom ciekawe zabawy i gry ruchowe, muzyczne oraz działania plastyczne. Dobrą zabawą było naśladowanie odgłosów zwierząt wiejskich z użyciem tekstu literackiego oraz filmu dźwiękowego. Przedszkolaki utrwaliły nazwy i wygląd niektórych zwierząt hodowlanych, porównywały wielkość zwierząt, rozwiązywały zagadki i zadania matematyczne, rysowały po śladach, układały puzzle, łączyły produkty ze zwierzętami ,od których pochodzą. Z wielkim zapałem dzieci wykonywały zwierzątka z kółek origami: koguciki,świnki, krówki. Bardzo kreatwynie tworzyły zwierzątka  przy pomocy farb i odbitych dłoni, a nawet stóp. Powstała świetna galeria prac z kogutem, konikiem, krówką, motylem i rybkami w roli głównej. "Biedronki"przybliżyły sobie rownież pracę rolnika i zajęcia osób mieszkających na wsi. Śpiewały piosenkę "Stary Donald farmę miał", recytowały wiersze i wykonały bardzo piękne, przestrzenne traktorki z rolek papierowch. Bardzo dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowania, pomysłowość i kreatywności, za ogromny wysiłek i podejmowanie niełatwych wyzwań. Praca z Wami podczas zdalnego nauczania była wielką przyjemnością.