ADAPTACJA W GRUPIE ŻABEK

W ostatnim tygodniu sierpnia w Naszej grupie odbyła się adaptacja, która miała na celu ułatwienie dzieciom przekroczenia progu dom przedszkole, oraz obniżenie lęku rodziców związanego z koniecznością oddania dziecka pod Naszą opiekę smileyheart Adaptacja przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w różnorodnych zabawach.

RADY DLA RODZICÓW
· Nie przeciągaj pożegnania, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je.
· Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu, jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami może wszystko wymusić.
· Nie obiecuj: „jeśli pójdziesz do przedszkola to coś dostaniesz"- kiedy będziesz odbierać dziecko możesz dać mu niewielki prezencik, ale nie może być to forma przekupywania.
· Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało co wydarzyło się w przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres.
· Nie wolno straszyć dziecka przedszkolem.
· Pamiętaj: żegnaj i witaj swe dziecko zawsze z uśmiechem.