Zimowe zabawy.

W ostatnim tygodniu dzieci z grupy "Biedronek"  poszerzały informacje o sportach i zabawach zimowych oraz poznawały krainy wiecznych lodów : Arktykę i Antrarktydę.

Dzieci poznały nazwy zimowych dyscyplin sportowych oraz sprzętów do zabaw na śniegu. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny o dyscyplinach sportowych uprawianych zimą . Wiele uwagi poświęciliśmy ubieraniu się odpowiednim do danej pory roku. Przeprowadziliśmy ćwiczenia praktyczne w  ubieraniu się w odzież wierzchnią oraz buty. Niemal każde dziecko przestrzega kolejności wkładania ubrań oraz samodzielnie przebiera kapcie na buty.  Dzieci uczestniczyły w zabawach na śniegu, lepiły bałwanka oraz wykonywały liczne prace plastyczne i Karty Pracy związane z blokiem tematycznym. Dzieci zralizowały też tematy z programu „Bezpieczny przedszkolak” dotyczące bedzieczeństwa podczas zabaw na śniegu. Wiedzą o zasadach oraz po konieczności  wybierania bezpiecznych miejsc do zabawy zimą. Dopełnieniem zagadnień o zimie,  były działania z kostkami lodu. Dzieci wieloma zmysłami poznawały lód i wnioskowały o swoich spostrzeżeniach ( o tym w zakładce "Czystość, ruch i witaminki...).