ŚWIAT CZEKOLADY - ZDALNE NAUCZANIE

Czekolada jest ulubionym (i często zakazanym przez rodziców) przysmakiem dzieci.  12 kwietnia obchodzony będzie  DZIEŃ CZEKOLADY. Dlatego w tym tygodniu propozycje dla dzieci dotyczyły tematu czekolady.  Zadania  pozwoliły  najeść się tego przysmaku i dobrze się przy tym bawić - a  także  nauczyć czegoś wartościowego.  Dzieci obejrzały film pt. "Jak powstaje czekolada.", malowały twarze czekoladą – przy tym zadaniu można było połączyć aspekty smakowe i artystyczne. Była degustacja i poznawanie nowych smaków oraz rodzajów czekolady. Dzieci stworzyły piękny obrazek używając do tego tylko czekolady. Poznały również dobre i złe strony jedzenia czekolady, oraz  produkty, którymi można zastąpić słodycze (np. owoce, suszone owoce, pestki dyni, słonecznika, orzechy).