WIOSENNY LAS

Od 23 marca w naszej grupie, odbywały się zajęcia w ramach realizowano bloku tematycznego pt. „Wiosenny las”.  Były to zajęcia na których dzieci miały możliwość poznać wiadomości na temat zwierząt i roślin będących nieodłącznym elementem leśnego krajobrazu. Dzieci obejrzały film edukacyjny o lesie, wzięły udział w zabawach , odgadywały zagadki słuchowe i obrazkowe dotyczące zwierząt leśnych. Zapoznały się z graficznym zapisem wyrazu „LAS”. Wykonały piękne prace plastyczne: malowały farbami, sklejały obrazek z części, lepiły z plasteliny. Największą frajdą okazała się wspólna wykonana makieta lasu, która wyszła Pszczółkom rewelacyjnie. Ponadto utrwaliły nazwy drzew, które znajdują się na naszym podwórku przedszkolnym.