"Lubię bajki"

W ostatnim tygodniu, w naszej grupie "Biedronek"poznawaliśmy i utrwalaliśmy znajomość bajek i baśni. Dzieci nauczyły się odróżniać fikcję od naturalnej rzeczywiści.

Z dużym zaangażowzniem uczestniczyły w prezentacji bajek z użyciem ilustracji. Dzieci wykonały własne ilustracje do bajki "O Czerownym Kapturku" i opowiadały ją w kolejności zdarzeń. Wiele uwagi poświęciły maleńkim postaciom z bajek - Krasnoludkom, wiedzą, że odegrały one ważną rolę w bajce "O Królewnie Śnieżce". Ozdobiły Krasnoludkowe czapki i zatańczyły wesoły taniec. Zainspirowane treścią bajki "O Kopciuszku" wykonały piękny, kolorowy ,błyszczący pantofelek, malowany farbami i ozdobiony brokatem. Najwięcej frajdy sprawiło im poznawanie rodzajów teatru, zapoznały się z kukiełkami, przebraniami aktorskimi, marionetkami. Świetnie bawiły się podczas organizowania "Teatru cienia". Wykorzystując śwatło latarki i płótno, opowiadadały niesamowite historie. Były to czas wypełniony pomysłami iprzeróżną aktywnością.