Malowanie kasztanami

„Malowanie kasztanami” – jesienne dary są świetnym materiałem plastycznym do zajęć dziećmi.  Aby rozwijać umiejętności manualne, zdolności plastyczne, kreatywność, wyobraźnię, poznajemy nowe techniki plastyczne.

Tym razem użyliśmy do działań kasztanów, które umoczone w farbie plakatowej, dzieci turlały po kartce, tworząc przepiękne wzory.  Szablony swetra zimowego ozdobione zostały zmieszanymi kolorami, ślady po kasztanach tworzyły nowe barwy. Przy tej okazji dzieci ćwiczyły też koordynację wzrokowo – ruchową, gdyż to one poruszały kartonikiem z kasztanami , ruszające się kasztany  zostawiały  ślady farb. Każda praca była kolorowa i niepowtarzalna. Niektóre  z wytworów zostaną zaprezentowane  w Internecie pod hasłem  „Kreatywne prace plastyczne” w ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Kreatywne Prace Plastyczne, w którym nasza grupa bierze udział.