Spotkanie z Prezesem KS "ŁABĘDŹ" Widuchowa

Dnia 24 listopada 2016r. wszystkie dzieci z przedszkola odbyły miłe spotkanie z Prezesem miejscowego Klubu Sportowego „Łabędź” Panem Łukaszem Karapulką. Spotkanie to zorganizawałam w ramach tygodniowych zajęć prozdrowotnych „Chcemy być zdrowi” oraz w ramach zadań z projektu edukacyjnego „Widuchowa – mała i duża Ojczyzna”.

Dzieci, a szczególnie chłopcy, byli bardzo zaciekawieni uprawianiem piłki nożnej.Pan Łukasz, ponadto jest trenerem najmłodszych dzieci w klubie i pokazał przedszkolakom stroje  klubowe ( koszuli, spodenki, getry), w których małe dzieci rozgrywają mecze. Dużą radość odczuwały dzieci, które mogły przymierzyć koszulki i strój bramkarza. Pan Łukasz opowiedział dzieciom o boisku piłkarskim, sędziach, pokazał chorągiewki sędziowskie, gwizdek i stoper. Dodatkową atrakcją spotkania było ustawianie drużyn z kolorowych kapsli na tablicy magnetycznej z rozrysowanym boiskiem. Każde dziecko chciało znaleźć się na boisku, aby trener uwzględnił je w taktyce meczowej. Mogliśmy też poćwiczyć okrzyki kibiców i radość ze zdobycia gola. Nie obyło się bez sztuczek piłkarskich, które zaprezentował nasz gość, zebrał za nie ogromne brawa.Bardzo miłym prezentem było przekazanie nam dwóch piłek nożnych oraz klubowego szalika – jeszcze raz bardzo za nie dziękujemy. My również skromnym „Proporcem” i „Partnerską dłonią” podziękowaliśmy Panu Prezesowi za przyjście i miłe spotkanie. Jesteśmy teraz umówieni na spotkanie, na boisku klubowym, ale już na wiosnę.