Program edukacyjny "Bezpieczny Przedszkolak - w drodze do przedszkola"

W ostatnim tygodniu  września br.  w naszej grupie "Biedronek" dzieci realizowały tematy i zadania z projektu edukacyjnego "Bezpieczny Przedszkolak". Poznawaliśmy, utrwalaliśmy i ćwiczyliśmy numery alarmowe, wiedzę o pojazdach specjalistycznych, ćwiczyliśmy bezpieczne przejście przez "pasy".

Dzieci przeprowdzały rozmowy telefoniczne "na niby"  i dzwoniły do Służb ratunkowych, utrwalały znajomość numerów alarmowych oraz własne adresy. Dzieci były bardzo aktywne przy ćwiczeniach w przechodzeniu przez "pasy" w  naszej sali , utrwalały i poznawały wybrane znaki drogowe, wykonywały prace plastyczne "Zebry", "Pojazdu" oraz "Zanaków drogowych z sygnalizatorem świetlnym". Najwięcej radości sprawił im spacer  na pobliskie skrzyżowanie. Ubrane w kamizelki odblaskowe ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez ulicę, stosowały się do znaków drogowych i zasad, a kierowcy przystawali przy przejściu dla pieszych. Te aktywne zajęcia tematyczne, bardzo dobrze rozwinęły wiedzę przedszkolaków o bezpieczeństwie w ruchu ulicznym oraz w zakresie znajomości numerów alarmowych.