Domy, domki i budynki!

W mienionym tygodniu "Biedronki" poznawały i utrwalały swoje adresy i miejsca zamieszkania. Ważene dla dzieci było to, gdzie kto mieszka i w jakim domku.

Poznały strukturę i nazwy pomieszczeń w domach, samodzielnie aranżowały swoje mieszkania na Kartach Pracy. Tematyka zajęć pozwalała na jednoczesne utrwalanie pojęć figur geometrycznych i rozwijanie myślenia matematycznego. Przedszkolaki świetnie proradziły sobie z układaniuem figur z patyczków, zbudowały kolorowe domy z figur . Dzieci miały też okazję do wiekszej integracji i współdziałania. Podzielone na zespoły świetnie współpracowały nad budową "Klockowej krainy", pomagały sobie w dążeniu do wspólnego celu. Na koniec tygodnia z wielką radością przygotowały też prezent dla swoich mam. Zadeklarowały też pomoc rodzicom w domowych obowiązkach. Nawlekały koraliki z rurek plastikowych na sznurek, aby stworzyć korale dla kochanej mamusi w podziękowaniu za trud i pracę. Obdarzanie bliskich prezentami, własnoręcznie wykonanymi, jest dla małych dzieci bardzo ważne i budzi wiele uczuć.