Pierwszy tydzień w BIEDRONKACH - pierwsze URODZINKI!

Pierwszy tydzień w grupie "BIEDRONEK" za nami. W tych trudnych czasach, wymagających dystansu i bezwzględnego przestrzegania procedur, higieny, pobyt dzieci w sali, zajęcia i grupowe uroczystości, wymagają od nas pomysłowości i dyscypliny.

Dzieci świetnie wprowadziły się w wymagania reżimu sanitarnego, starannie i często myją ręce, noszą maseczki w kontakcie z innymi, podczas dojazdów. Podczas zajęć, podczas zabawy - w miarę możliwości - utrzymują zalecany dystans. Postanowiliśmy urządzać Urodzinki w naszej grupie i dlatego przygotowaliśmy rysunkowy  "Kalendarz Urodzin" z dokładnymi  datami urodzin każdego z dzieci. Przy okazji dzieci  stosowały i utrwalały pojęcia pór roku oraz nazywy miesięcy.

Pierwsze "Urodzinki" już za nami. Juleczka przyjęła wiele gratulacji i życzeń, dzieci pozdrawiały ją gestami bez podawania rąk. Wprowadziliśmy do stosowania  "covidowe" powitanki  bez dotyku. Teraz, aby kogoś pozdrowić, powitać,  dzieci dotykają się:  stopami, łokciami, kłaniają się sobie, a także wesoło tańczą na powitanie.  Jest przy tym wiele radości i zadowolenia, wprowadza dobrą atmosferę. Przedszkolaki odśpiewały też gromkie STO LAT!!!, tańczyły wspólnie do wesołych rytmów muzycznych. Był bardzo mile i wesoło spędzony czas.