"Rady nie od parady" na "Bezpieczne wakacje".

W mienionym tygodniu zdalnego nauczania, dzieci z grupy "Żabek"  aktywnie realizowały zadania z prodektu edukacyjnego "Bezpieczne Wakacje".

Pierwszym ważnym zadaniem było poznanie i utrwalenie numerów alarmowych, wyglądu pojazdów uprzywilejowanych.  Zaprezentowano dzieciom tematykę różnych zagrożeń. Bardzo pomocne okazały się filmiki edukacyjne, pochodzące z zasobów internetowych, które przybliżały te zagadnienia w przystępnej formie. Dzieci zostały poinformowane,  że  istnieją  zagrożenia przy spotkaniach z kimś nieznajomym na placu zabaw, czy na spacerze tzw. „Osoby obcej”. Wykonaliśmy prace plastyczne z pojazdami i numerami alarmowymi. Dziec miały okazję z grafiki lub filmu, poćwiczyć postawę obronną wobec agresywnego psa - wiedzą jak się przed nim schronić. Poznały zasady bezpiecznego korzystania z kąpieli, analizowały niebezpieczne zachowania w domu: z lekami, z otwartym oknem, z przedmiotami ostrymi, czy z ogniem. Chęnie wykonywały prace plastyczne, Krty pracy, utrwalające wiele różnych umiejętności: językowych, matematycznych, manualnych.Mamy nadzieję, że ten aktywnie przepracowany temat wpłynie na ł większe poczucie bezpieczeństwa u dzieci i wiele ich nauczył o bezpiecznym spędzaniu wakacji.

Z całego serce dziękujemy naszym rodzicom za aktywe włączanie się do działań i przesyłanie nam dowodów pracy dzieci.