Zdalne nauczanie tydzień IV pt. "Polak mały"

W mienionym tygodniu dzieci poznawały symbole narodowe,kaształtowały i rozwijały postwy patriotycze oraz miłość i przywiązanie do Ojczyzny, do Polski. Dzieci i rodzice z dużym zaangażowaniem i zapałem ,wykonywali zadania poznawcze, jezykowe, manualne.

Dzieci poznały i utrwaliły symbole narodowe, godło, flagę, wysłuchały nagrania z Legendą o poczatkach państwa polskiego, poznały mapę Polski. Wielką radość sprawiło im wykonanie białego orła z rolki po papierze toaletowym, wyklejanie flagi i mapy w barwach narodowych, malowanie farbami. Dużą spostrzegawczością wykazały się podczas układania obrazka pociętego na 5 części i innych obrazkowych puzzli. Dzieci poznały i recytowały wiersz "Katechizm polskiego dziecka" i inne przez siebie wybrane. Wspólnie z rodzicami oglądali Filmiki edukacyjne o Polsce, śpiewali Hymn Polski i piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem".  Na podsumowanie tygodnia stworzyły swoje "Domoowe wystawy symboli narodowych" i przygotowały się do uroczystego obchodzenia majowych Świąt państwowych.

Dziękujemy pięknie dzieciom i rodzicom za liczne dowody Waszej aktywności, gratulujemy wspólnie osiagniętych efektów!