Zdalne nauczanie tydzień IV - "Hop do góry- na sportowo"

W mienionym tygodniu, w ramach zdanego nauczania,w grupie "Żabek" zajmowano się tematem sportu,  poznawaniem różnych dyscyplin sportowych, współzawodnictwa i uczestnictwa w zawodach sportowych. Dzieci wiedzą, że gimnastyka, uprawianie sportu, zdrowe odżywianie, są bardzo ważne w życiu każdego człowieka.

Przedszkolaki  mimo określonych problemów, brakiem możiwości wyjścia na obiekty, boiska, place zabaw, próbowały ćwiczyć w domach. Brały udział w wielu proponowanych ćwiczeniach muzyczno - ruchowych, rozwijały sprawność fizyczną. Wiele uwagi poświęciły sprzętom, najbardziej piłce. Wykonały  kreatywne, pomysłowe prace plastyczne i stworzyły "domowe tory przeszkód".  Poznały akcesoria niezbędne nad wodą i do plażowania, poznały zasady bezpiecznego przebywania nad wodą.  Wykonały swoje projekty plastyczne "Ręcznika ".  Dzieci rozwijały też kompetencje matematyczne, utrwalały pojęcia wielkości "duże - małe".  Samodzielnie  tworzyły "matematyczne wężę z ułożonymi przedmiotami od największego do najmniejszego" .  "Żabki"  wykazały się ogromną pracowitością i kreatywnością - dziękujemy dzieciom i ich rodzicom, dziękujemy rodzicom za nasyłanie licznych dowodów aktywności dzieci. W obecnych okolicznościach to nasze jedyne kontakty - dziękujemy!

Na koniec "sportowego tygodnia"  dzieci wykonały dla siebie zasłużone medale, dla "Super sportowca".