"PASOWANIE - BIEDRONKI - 2016r.".

Dnia 17 listopada 2016r. nasze dzieci wraz z rodzicami przeżywały bardzo podniosłą uroczystość, która jest bardzo ważna dla każdego przedszkolaka i pozwala na pełne włączenie do braci przedszkolnej. Nasza sala była pięknie przystrojona, a dzieci ubrane w kolory biedronek.

Przed Aktem Pasowania, dzieci pięknie zaprezentowały swój program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły z przytulankami oraz z parasolkami (a pogoda tego dnia była deszczowa).

Zaproszona i obecna Pani Dyrektor Barbara Szczawik, dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na Przedszkolaka – Biedronkę. Dzieci przeżywały dotknięcie tą czarodziejską kredką. Z należytą powagą przyrzekały przestrzegać Kodeksu Dobrych Zachowań, dbać o naszą salę i zabawki, zjadać posiłki i słuchać pani. Również rodzice składali swoje przyrzeczenie dzieciom, że będą cieszyć się ich dzieciństwem, że będą słuchać i rozmawiać z nimi, bo mają w sercu, że dzieci są największym ich darem. Przyjęcie dzieci do nowej grupy i do grona przedszkolaków odbyło się w atmosferze radości, w przyjaznej atmosferze. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności. Rodzice i panie nagradzali je ogromnymi oklaskami. Słodki poczęstunek i upominki, ufundowane z pieniążków Rady Rodziców, dodatkowo umiliły tę uroczystość.