Andrzejki - 2019

29 listopada 2019r. w wigilię imienin Andrzeja, w naszej grupie, odbyliśmy  „ANDRZEJKI”, zgodnie z tradycją. Maluchy pierwszy raz dowiedziały się o tej tradycji i  dowiedziały się o swojej przyszłości z wróżb Andrzejkowych.

Dzieci przygotowały się do tego wydarzenia bardzo starannie, przebrały się w różne stroje, stały się wymarzonymi postaciami.Wyglądały kolorowo i bajeczne, sala była przystrojona tajemniczo i balowo. Przeprowadziliśmy wróżby, konkursy i tańce. Kto trafił grosikiem do miski z wodą , to znaczyło, że jego życzenie powinno się spełnić. Dobrze zakręcona butelka powodowała wybór ciekawego zawodu na przyszłość. Pod miseczkami czaiły się symbole bogactwa - pieniądze, klucz do pięknego domu,  cukierek do słodkiego życia i inne – dzieci z dużym zaciekawieniem odkrywały zawartość. Chłopcy i dziewczynki nakłuwali serduszko z imieniem ulubionej koleżanki i kolegi. Dużo frajdy było przy ustawianiu bucika w kierunku drzwi, ten którego bucik pierwszy wyszedł za próg , na pewno zakocha się niebawem. Dopełnieniem naszych „Andrzejek” był słodki poczęstunek oraz radosne tańce. Wszystkim życzymy spełnienia wróżb w przyszłości!

Galeria zdjęć - p. Małgosi