„OTWÓRZ SERCE NA PSIE NIESZCZĘŚCIE” -

Dzisiaj 27 października 2016r. zakończyliśmy w naszym przedszkolu akcję pomocową  dla piesków z Gryfińskiego Kojca.

Przez cały miesiąc trwała zbiórka karmy, puszek, kaszy, makaronów i innych frykasów.

Przedszkolaki  z grupy ŻABEK, PSZCZÓŁEK i BIEDRONEK  uzbierały całą górę przysmaków. Nasza grupa wybrała się do Zespołu Szkół w Widuchwowej, aby tam przekazać wszystko do koordynatora akcji Pani Marty Rosińskiej, skąd cała pomoc zostanie przewieziona do schroniska. Byliśmy bardzo dzielni i silni, worki i puszki były ciężkie, a było ich sporo. Przedszkolaki pięknie poradziły sobie z tym zadaniem i dotarliśmy do punktu zbiórki. Pani Marta , za naszym pośrednictwem, podziękowała wszystkim, którzy zbierali dary dla piesków, dzieciom i rodzicom.Dzieci otrzymały pamiątkowe naklejki, dyplom i uścisk pomocnej dłoni.

Przy tej okazji i ja dziękuję wszystkim ofiarodawcom, za najmniejszy dar, który wspierać będzie pieski zimą. Jest to droga do wychowania dla poszanowania zwierząt, do ich ochrony i do pomocy. Pewnie wrócimy do naszych działań za rok!

Bożena Korczyńska